Συμβουλευτικό Κέντρο Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
Γενικές Πληροφορίες    Υπηρεσίες     Συχνές Ερωτήσεις     Σκέψεις και Προβληματισμοί     Ανακοινώσεις    Σύνδεσμοι    Επικοινωνία
  Αρχική Ανακοινώσεις

Τρίτη, 7 Ιουνίου 2011

Έρευνα καταγραφής των καπνιστικών συνηθειών των μελών της Πανεπιστημιακής κοινότητας.

Το Συμβουλευτικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διεξάγει έρευνα καταγραφής των καπνιστικών συνηθειών των μελών της Πανεπιστημιακής κοινότητας. Για το σκοπό αυτό, σας καλούμε να διαθέσετε λίγα λεπτά, προκειμένου να απαντήσετε ανώνυμα σε ένα πολύ σύντομο ερωτηματολόγιο.

Η έρευνα αφορά τόσο τους καπνιστές όσο και τους μη καπνιστές. Η πρόσβαση στο ερωτηματολόγιο είναι εφικτή μέσα από τις εξής ηλεκτρονικές διευθύνσεις:

Μόλις ολοκληρώσετε τη συμπλήρωση των 8 ερωτήσεων, παρακαλούμε επιλέξτε το πλήκτρο "ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ".
Τα αποτελέσματα της έρευνας θα ανακοινωθούν στο διαδικτυακό τόπο του Σ.ΚΕ.Π.Ι. με την έναρξη του νέου ακαδημαϊκού έτους. Ευχαριστούμε για το χρόνο σας

Το προσωπικό του Σ.ΚΕ.Π.Ι.

Τετάρτη, 2 Μαρτίου 2011

Πρόγραμμα πρόληψης και αντιμετώπισης της καπνιστικήs συνήθειας στους φοιτητές

Επειδή για το τσιγάρο πολλά λέγονται και πολλές σκέψεις γίνονται, στο Συμβουλευτικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (Σ.ΚΕ.Π.Ι )υπάρχει η δυνατότητα να συζητήσεις όλες αυτές τις σκέψεις που σε δυσκολεύουν ή σε αποτρέπουν από το να διακόψεις ή να μειώσεις το τσιγάρο. Το Σ.ΚΕ.Π.Ι.  προσφέρει ομάδες που απευθύνονται σε καπνιστές, φοιτητές του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, οι οποίοι σκέφτονται ή έχουν αποφασίσει να κόψουν ή να μειώσουν το τσιγάρο. Οι ομάδες ολοκληρώνονται σε 8 δίωρες εβδομαδιαίες συναντήσεις, οι οποίες πραγματοποιούνται στο χώρο του Σ.ΚΕ.Π.Ι., και συντονίζονται από την Δήμητρα Αλεξίου, Ψυχολόγο και Ψυχοθεραπεύτρια.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές μπορούν να απευθύνονται για πληροφορίες ή δήλωση συμμετοχής μέχρι την Τετάρτη 23 Μαρτίου 2011 στο Σ.ΚΕ.Π.Ι. (Α΄ κτίριο Β΄ Φοιτητικής κατοικίας, κάτω από την Αίθουσα Λόγου και Τέχνης).

E-mail: skepi@cc.uoi.gr
Ιστοσελίδα: http://skepi.uoi.gr
Τηλέφωνο: 26510-06600

Ώρες επικοινωνίας: Καθημερινά 12.00 - 14.00